Ürünler

BPZBioCell

Bir bakteriyel selüloz (biyoselüloz) olan BPZBioCell, doğal bakteriler yardımı ile gerçekleştirilen mikrobiyal fermentasyon yardımıyla, yeşil kimya, sürdürülebilirlik ve sıfır atık prensipleriyle büyük ölçekte, istenilen boyutta, saf olarak üretilen ve bitkisel kaynaklı selüloz ile karşılaştırıldığında üstün özelliklere sahip olan doğal bir biyopolimerdir.

Bakteriyel selüloz (biyoselüloz), gerek Amerika Birleşik Devletleri kurumu FDA (U.S. Food and Drug Administration - Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından GRAS (The Generally Recognized as Safe - Genel Olarak Güvenli Olarak Tanınan) olarak kabul edilmesi, gerekse yapısal ve mekanik özellikleri nedeniyle sürdürülebilir alternatif biyomalzeme araştırmalarının odak noktası haline gelmiştir.

KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Projesi’nin bir sonucu olarak ortaya çıkan BPZBioCell’in üretim yöntemi ile sürdürülebilir ekonomik gelişime ve döngüsel biyobazlı ekonomik dönüşümünün başlatılmasına katkı sağlanmaktadır. BPZBioCell üretim yöntemimize ait patent başvurumuz, İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda (ISIF’20) “Bir Biyolojik Esaslı Malzeme ve Bunu Üretme Yöntemi (A Biobased Material and Its Production Method)” “Bronz Madalya” ve ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Ulusal Kongresi, Patent Sunumları’nda “Bir Biyolojik Esaslı Malzeme ve Bunu Üretme Yöntemi“ ile “Birincilik ödülü” kazanmıştır.

Neden BPZBioCell?

  • Organik atıklar kullanılarak sürdürülebilir ve çevre dostu üretim,
  • %100 biyouyumlu,
  • %100 biyobozunur,
  • Düşük gözenek çapı (10-100 nm),
  • Yüksek geçirgenlik,
  • Yüksek su tutma özelliği,
  • Yüksek hidrasyon özelliği,
  • Esnek,
  • Hafif özellikte doğal bir polimerdir.
Bakteriyel selüloz, üstün saflık, kristalinite derecesi, yoğunluk, iyi şekil tutma, üstün su tutma kapasitesi ve mükemmel yüzey alanı özellikleri nedeniyle tıp, kâğıt, gıda, tekstil, ilaç endüstrisi, madencilik, rafineri ve atık arıtma gibi farklı endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. BPZBioCell, hem kuru hem de ıslak formda sadece ticari firmalar için değil, akademik çalışmalar için farklı gruplara önemli bir biyopolimer kaynağı sunmaktadır.

Sipariş vermek veya ücretsiz bir BPZBioCell numunesi talep etmek için lütfen info@bacpolyzyme.com adresine gereksinimizi ve bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderiniz.

İletişim

Bacpolyzyme Biyomühendislik Ltd. Şti. 
Eğitim Mahallesi, Hızırbey Caddesi, 
Marmara Üniversitesi Teknopark, Block No: 118/4, 
34722, Kadıköy, İstanbul, TR

info@bacpolyzyme.com

+90 (532) 412 4986

Bize Ulaşın

BacPolyZyme™ is a registered trademark and can not be used without permission for any activity.
© 2024 BacPolyZyme. All Rights Reserved.